W sobotę, w ramach inauguracji akcji WROśnij, na Wzgórzu Gajowickim we Wrocławiu posadzono 18 drzew. Posadzili je miejscy urzędnicy oraz młodzi mieszkańcy Wrocławia i ich rodziny.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest miejski radny SLD Dominik Kłosowski. „Jeżeli chcemy mieć czyste powietrze i przyjazne otoczenie na osiedlach, to musimy sadzić drzewa (...) Inicjatywa +WROśnij we Wrocław+ jest skierowana do rodzin a szczególnie do dzieci urodzonych bądź adoptowanych we Wrocławiu, bo te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto” - powiedział Kłosowski.

Organizatorzy podkreślają, że celem inicjatywy z jednej strony jest troska o środowisko naturalne i jakość powietrza we Wrocławiu, z drugiej zaś umacnianie więzi społecznych i rozwój lokalnych społeczności.

Wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka podkreśliła, że w przyszłym roku powstaną w mieście Parki Młodego Wrocławianina. „To zielone miejsca, w których wrocławskie rodziny będą mogły posadzić drzewa, upamiętniając tym samym jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców, jakim jest pojawienie się nowego członka rodziny” - powiedziała Piasecka.

Wyznaczono dwie lokalizacje, w których będą sadzone drzewa w ramach tej inicjatywy. „Wiosną rozpoczynamy nasadzenia 200 drzew w Parku przy Awicenny, a jesienią kolejnych 200 drzew w Parku przy Ługowinie” - powiedziała Monika Pec-Święcicka, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

Gatunki drzew, które będą sadzone, zostaną dobrane tak, by tworzyć spójną kompozycję z istniejącym już drzewostanem. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

edytor: Sonia Sobczyk