Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW) Robert Borkacki, w samym Głogowie wybudowanych zostanie ponad 18 km sieci kanalizacyjnej oraz trzy przepompownie ścieków, a z inwestycji skorzysta ok. 2 tys. osób.

Projekt obejmujący Siechnice zakłada budowę 13 km sieci kanalizacyjne, z której korzysta ponad 1,6 tys. mieszkańców. „W sumie koszt obu inwestycji wynosi ok. 56 mln zł. Blisko 28 mln zł pochodzi z unijnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 14 mln zł w formie niskooprocentowanej pożyczki przekazano z WFOŚiGW” – dodał rzecznik.
W ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na Dolnym Śląsku przygotowywanych i realizowanych jest 10 projektów o łącznej wartości ok. 670 mln zł, które są obsługiwane przez WFOŚiGW.


Samorządowcy realizują obecnie budowę nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu. Zmodernizowane zostaną także zakłady w Środzie Śląskiej, Dzierżoniowie, Oławie, Strzegomiu, Chociwelu i Bielawie. W całym regionie powstanie łącznie m.in. 450 kilometrów kanalizacji i sieci wodociągowej.(PAP)