"Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, zasadnicze części realizacji już mamy za sobą. Zostały jeszcze do zrobienia z głównych robót schody prowadzące na kapy chodnikowe oraz oczywiście wykończenie, czyli balustrady. Mam nadzieję, że zakończymy zgodnie z terminem, który przewidziany jest na lipiec" - podkreśliła na briefingu Kulesza, kierownik budowy, główny specjalista w ZTM.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska dodała, że kładka pozwoli pieszym i rowerzystom bezpiecznie przedostać się z prawego brzegu Wisły na lewy. "Bardzo szybki projekt, niełatwy, ale wszystko idzie zgodnie z planem, zgodnie z harmonogramem. Cieszymy się, że to kolejny most dostosowany do potrzeb osób na rowerach jak również dla pieszych - podkreśliła.

Łukasz Puchalski z zarządu dróg miejskich zaznaczył, że po 30 latach mieszkańcy doczekali się tego, że ten most będzie dostępny dla rowerzystów. "Jest to szczególnie ważne dla mieszkańców Saskiej Kępy, Grochowa, Gocławia, którzy nie mieli do tej pory takich możliwości".

Jego zdaniem most Poniatowskiego jest to most po którym jeździ najwięcej rowerzystów jednocześnie - jak mówił - jest on niedostosowany do ich potrzeb, dlatego ta kładka szczególnie dla mieszkańców dzielnicy Praga - Południe jest tym na co czekali właściwie od samego początku użytkowania tego mostu" - dodał Puchalski. (PAP)