Kampanię będzie realizował Związek Sadowników RP. „Chcemy poprzez zachęcanie do zdrowego odżywania wpływać na profilaktykę i zapobieganie chorobom” – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Radomiu prezes związku Mirosław Maliszewski. Dodał, że sadownicy liczą też na to, iż dzięki akcji wzrośnie w Polsce spożycie owoców i warzyw oraz zwiększy się popyt i sprzedaż tych produktów w kraju.

W ramach akcji przebywające w szpitalach dzieci będą dostawały też książeczki informujące o walorach zdrowotnych owoców i warzyw. Przygotowano plakaty, ulotki, foldery oraz specjalne podkładki pod talerze i wykrojniki do jabłek. Kampania ma być także prowadzona w lokalnych mediach.

Na realizację akcji Związek Sadowników RP otrzymał wsparcie finansowe z Agencji Rynku Rolnego, z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, w wysokości prawie 700 tys. zł.

Kampania realizowana będzie w latach 2013-2014 w całym kraju, choć – jak podkreślił Maliszewski - na największą skalę ma być prowadzona na Mazowszu, gdzie w akcję włączył się samorząd wojewódzki. (PAP)

ilp/ mki/