Inwestycja podzielona jest na dwa zadania. Pierwsze to budowa trasy S3 na odcinku Brzozowo – Miękowo, a drugie dotyczy przebudowy na odcinku Miękowo – Rzęśnica.

Łącznie na realizację zadania pierwszego wpłynęło pięć ofert, na kwoty od 360,5 do 438,3 mln zł, natomiast na zadanie drugie cztery oferty, na kwoty od 126,27 do 174,4 mln zł. Najniższe ceny za realizację obydwu zadań zaoferowała firma Budimex. W sumie więc cena za dwa odcinki wznosi 486,77 mln zł. Wcześniej wartość inwestycji była szacowana na 554 mln zł.

Wszyscy wykonawcy zaproponowali czas realizacji skrócony o trzy miesiące (do 34 miesięcy) i gwarancję wydłużoną do 10 lat.

Podpisanie umowy planowane jest w III kwartale tego roku. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w połowie 2021 roku.

W wyniku realizacji projektu powstanie 22,4 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z obwodnicą miejscowości Brzozowo. Ponadto na odcinku 3,8 km zostanie gruntownie przebudowany wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku dwujezdniowy odcinek drogi S3.

Jak informuje GDDKiA, realizacja tej inwestycji udrożni fragment drogi krajowej nr 3, na którym zwłaszcza w okresie wakacyjnym tworzą się korki, sięgające wielu kilometrów. (PAP) 

Przygotowanie i realizacja inwestycji w zakresie dróg publicznych. Komentarz
Patrycja Antoniak, Maksymilian Cherka, Filip Elżanowski, Krzysztof Andrzej Wąsowski
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł