- Inwestujemy w instytucje ochrony zdrowia i daję państwu słowo, będziemy inwestować nadal – zapewniła premier Ewa Kopacz uroczystości. - Każdy z nas odwiedza bliskich w szpitalu i wie jakie ważne jest w jakich warunkach ten ciężko chory człowiek przebywa – mówiła szefowa rządu. Dodała przy tym, że dobre warunki w polskich szpitalach ważne są nie tylko dla pacjentów i ich rodzin, ale też dla lekarzy i całego białego personelu, który może mieć w zasięgu ręki nowoczesny sprzęt diagnostyczny.
- To wszystko się dzieje. Budujemy piękne szpitale i to szpitale na miarę XXI wieku – zaznaczyła premier Ewa Kopacz przywołując działający od początku września wrocławski „Przylądek Nadziei” - najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny.

Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku to inwestycja ważna nie tylko dla mieszkańców Pomorza, ale i dla przyjeżdzających tu urlopowiczów z Polski i zagranicy.
- Blisko 600 mln zł z budżetu państwa trafiły tu na budowę Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. To pieniądze, które trafiły w dobre ręce – podkreślała premier Ewa Kopacz dziękując władzom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznemu i dyrekcji szpitala. Szefowa rządu przypomniała przy tym, że od czterech lat na Pomorzu działa już Centrum Medycyny Inwazyjnej cieszące się światową renomą. Jego budowę kwotą ponad 500 mln zł również wsparł rząd.

Do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przeniesie się 20 klinik niezabiegowych, które dziś rozproszone są po całym terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. W nowych budynkach zmieści się nawet 688 łóżek dla pacjentów. Projekt będzie realizowany w latach 2015-2020. (pap)