Główny powód jest taki, że firmy, które zgłosiły się do przetargu, zaproponowały ceny o kilka milionów złotych wyższe niż środki, które na tę inwestycję ma zaplanowane miasto.

We wtorek otwarto przetargowe oferty. Cztery firmy zaproponowały kwoty od ponad 13,9 mln zł do prawie 14,5 mln zł, podczas gdy miasto dysponuje kwotą ok. 10 mln zł - poinformował Czech. Decyzja, czy będzie ogłoszony ponowny przetarg, zapadnie do końca tygodnia - dodał. Przetarg dotyczy modernizacji hali, bez jej wyposażenia.

Pieniądze na inwestycję pochodzą z UE z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 z puli na ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Miasto Łomża ma z ministerstwem kultury i dziedzictwa narodowego podpisaną umowę w tej sprawie na dofinansowanie w wysokości prawie 10 mln zł - przypomniał Czech.

Zamówienia publiczne - nowe zasady>>

Halą kultury ma się stać - po modernizacji - usytuowana na łomżyńskim starym rynku hala handlowa. Ma tam powstać sala wielofunkcyjna na różne działania kulturalne, magazyny, zaplecze, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej. W przeszklonych powierzchniach ma być także miejsce na galerię, gdzie będzie prezentowana sztuka młodych twórców. Na piętrze planowane są sale spotkań - także z miejscami na wystawy, antresole.

Władze Łomży informowały wcześniej, że hala kultury powstanie nie później niż do końca 2019 r. Nie precyzowano, kiedy budowa miałaby się rozpocząć, ale podkreślano, że miastu zależy na tym, by stało się to jak najszybciej.(PAP)