Zakres kompetencji oraz zadań wicewojewodów określa wojewoda. Jak poinformowały PAP służby prasowe, decyzje do co szczegółowego podziału obowiązków jeszcze nie zapadły.

Sylwester Dąbrowski - jak poinformowano w komunikacie - od 2011 r. był zastępcą dyrektora Domu Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni, w powiecie mińskim. Wcześniej był m.in. wójtem gminy Mińsk Mazowiecki (w latach 1997-1998 i 2001–2010) i zastępcą wójta gminy Mińsk Mazowiecki (1998–2001). Pracował również jako leśniczy w Nadleśnictwie Mińsk Mazowiecki. Dąbrowski w latach 90. był radnym i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Mińsk Mazowiecki - podaje zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Dąbrowski w 1991 r. współtworzył struktury Porozumienia Centrum w województwie siedleckim, w 1994 r. był współtwórcą i pierwszym przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim. Obecnie Dąbrowski jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości i sekretarzem zarządu okręgu siedlecko–ostrołęckiego, jest także szefem struktur powiatowych w Mińsku Mazowieckim. Angażuje się w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych i stowarzyszenia "Sigma" w Mińsku Mazowieckim wspierającego m.in. osoby niepełnosprawne - poinformowano.

Dąbrowski jest absolwentem administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Artur Standowicz, który został drugim wicewojewodą, w latach 2007–2015 był dyrektorem kancelarii prezydenta Radomia. Wcześniej asystentem wojewodów: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz Jacka Sasina; od 2015 r. doradca wójta gminy Jastrzębia. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Zgodnie z Ustawą o wojewodzie i administracji rządowej w województwie wicewojewodów, na wniosek wojewody, powołuje premier. (PAP)