Tym samym Małkowski, który w II turze wyborów zmierzy się z Grzymowiczem, musi wykonać wyrok sądu okręgowego w Olsztynie i sprostować nieprawdziwe informacje na temat obecnego prezydenta Olsztyna.

O oddaleniu zażalenia Małkowskiego na postanowienie sądu okręgowego w Olsztynie poinformował PAP sąd apelacyjny w Białymstoku.

Sąd okręgowy w Olsztynie w ubiegłą środę zakazał Małkowskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o obecnym prezydencie oraz nakazał mu sprostować o nim informację w formie oświadczenia, które ma się ukazać w lokalnej prasie.

Sąd w Olsztynie nakazując Małkowskiemu sprostowanie tej informacji ocenił, że nie dowiódł on, iż Grzymowicz złożył donos organom śledczym.

Z tym postanowieniem nie zgodził się Małkowski wnosząc apelację do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Proces w trybie wyborczym z powództwa Grzymowicza dotyczył wywiadu zamieszczonego w lokalnej gazecie. W nim Małkowski powiedział, że gdy odwołał w 2007 roku Piotra Grzymowicza z funkcji wiceprezydenta Olsztyna, ten miał na niego złożyć donos w prokuraturze w sprawie jednej z inwestycji miejskich. Małkowski mówił też, że został oczyszczony prawomocnym wyrokiem uniewinniającym z zarzutów w sprawie gospodarczej. Piotr Grzymowicz przed sądem powiedział, że nie donosił do prokuratury na Małkowskiego.

Małkowski i Grzymowicz w latach 2001-2007 współpracowali ze sobą. Gdy Małkowski był prezydentem Olsztyna powołał Grzymowicza na stanowisko wiceprezydenta do spraw inwestycyjnych. W 2007 roku Małkowski odwołał Grzymowicza z tej funkcji, a rok później Małkowski sam został odwołany przez mieszkańców w referendum po wybuchu tak zwanej seksafery.

Teraz Grzymowicz i Małkowski po raz drugi spotykają się jako rywale w walce o urząd prezydenta Olsztyna. W 2010 roku w wyborach samorządowych Małkowski przegrał z Grzymowiczem w drugiej turze. (PAP)

Wybory samorządowe 2014 - zobacz listę gotowych do pobrania wzorów wyborczych>>>