W poniedziałek minister Boni wziął udział w Konwencie Wojewodów.

Podczas Euro 2012 w miastach organizujących mecze oraz w Krakowie będą funkcjonowały wspólne sztaby kryzysowe lokalnych samorządów i wojewodów.

„Ta współpraca będzie koordynowana w miastach organizujących mecze i w Krakowie, gdzie najwięcej reprezentacji podczas turnieju będzie miało swoje siedziby. Sztabami będą kierowały samorządy i musimy wypracować zasady współpracy" - powiedział Boni.

Szef resortu administracji i cyfryzacji zapowiedział też współpracę z samorządami nad ustaleniem jednolitych formularzy stosowanych w lokalnej e-administracji.

„Teraz każdy samorząd w Polsce może to robić indywidualnie i wprowadzać własne formularze. Chcielibyśmy, aby formularze te w sprawach uniwersalnych były jednakowe dla wszystkich samorządów” – powiedział Boni.

Minister podczas swojej wizyty w Poznaniu odwiedził też działające od lutego Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego (WCPR), które koordynuje prace służb ratunkowych na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Poznański WCPR jest jednym z dwóch ośrodków szkoleniowych dla operatorów numerów alarmowych z całego kraju.

„Będziemy chcieli te doświadczenia wykorzystać przy budowaniu podobnych instytucji w innych województwach” – dodał Boni.(PAP)

kpr/ son/ gma/