Głównym zamierzeniem PO jest zmniejszenie stopy bezrobocia w mieście z ponad 20 proc. do 12,5 proc. – powiedział w piątek kandydat PO na prezydenta Radomia Radosław Witkowski podczas podsumowania kampanii wyborczej.

„Po stworzeniu 8 tys. miejsc pracy Radom może osiągnąć współczynnik bezrobocia na poziomie 12,5 proc., czyli porównywalny do miast o takim samym potencjale” - przekonywał. Według Witkowskiego jest to możliwe dzięki inwestycjom w specjalnej strefie ekonomicznej, współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu i utworzeniu Radomskiej Strefy Gospodarczej.

Kandydat PO na prezydenta Radomia podkreślał też, że bardzo istotną inwestycją dla miasta jest budowa hali widowisko-sportowej. ”Dwie drużyny radomskie grające w najwyższych ligach siatkówki i koszykówki: Cerrad Czarni Radom i Rosa Radom to nasze chluba. Chcielibyśmy, aby projekt sportu zawodowego rozwijał się w Radomiu, a do tego potrzebna jest hala sportowa” – zaznaczył Witkowski.

Jak mówił, istotną inwestycją drogową w Radomiu jest budowa tzw. trasy N-S, czyli drogi łączącej północ i południe miasta. Jak zaznaczył, dzięki inwestycji można zlikwidować korki w centrum. Platforma Obywatelska chce także stworzenia w Radomiu sprawnej i taniej komunikacji, m.in. poprzez wprowadzenie biletu autobusowego za złotówkę, który będzie obowiązywał na obszarach objętych strefą płatnego parkowania.

W Radomiu przez dwie ostatnie kadencje rządził PiS z wywodzącym się z tej partii prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem. Jest on głównym kontrkandydatem Witkowskiego w wyborach prezydenta Radomia. (PAP)