Zabawa rozpoczęła się 18 sierpnia i potrwa do 20 września. Na ten dzień zaplanowano w Łodzi mecz o piąte miejsce MŚ. Wcześniej odbędzie się tu jedenaście spotkań w drugiej i trzeciej rundzie turnieju. Jeśli w tej fazie imprezy znajdą się Polacy, to będą grali właśnie w tym mieście.

Prezydent miasta Hanna Zdanowska już na miesiąc przed rozpoczęciem mistrzostw zapewniła, że Łódź jest w pełni przygotowana do tej imprezy. Dodała, że w ramach promocji magistrat przygotował dla kibiców m.in. konkurs na swoim profilu internetowym. Konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody: oficjalne czapki polskiej siatkówki, oficjalne piłki i wpinki MŚ, koszulki reprezentacji Polski (czyste lub z podpisami polskich siatkarzy), piłki z podpisami polskich siatkarzy oraz bilety na mecze reprezentacji Polski rozgrywane podczas MŚ.

„Każdego dnia w konkursie bierze udział ok. 100-150 osób. Większość odpowiedzi jest poprawna, bo pytania nie są zbyt trudne. Dotyczą głównie historii mistrzostw świata i polskiej reprezentacji” – powiedział Tomasz Walczak z biura informacji i komunikacji społecznej w łódzkim magistracie.

Polacy udział w mistrzostwach rozpoczną 30 sierpnia meczem z Serbią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Następnie przeniosą się do Wrocławia, gdzie w dalszej części rozgrywek grupy A zagrają z: Australią (2 września), Wenezuelą (4 września), Kamerunem (6 września) i Argentyną (7 września).

Później cztery czołowe ekipy grupy A pojadą do Bydgoszczy i Łodzi, gdzie wraz z czterema najlepszymi zespołami grupy D będą walczyły w drugiej rundzie mistrzostw. W Łodzi odbędzie się w sumie 12 spotkań. Od 10 do 14 września będą tu rozgrywane mecze drugiej rundy, a od 16 do 18 września trzeciej.

Na 20 września zaplanowano natomiast spotkanie o piąte miejsce w turnieju. Na ten dzień zaplanowano również koniec konkursów, w których „Łódź serwuje nagrody”.(PAP)