Jak poinformowała Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu, w siedzibie Straży Miejskiej w Łodzi otwarto oferty na kolejny etap monitoringu. Do komisji przetargowej wpłynęła jedna oferta, którą złożyła warszawska firma Sprint.

Zgodnie z planami magistratu, zamontowanych zostanie 55 kamer w 13 lokalizacjach. Monitoring obejmie m.in. okolice Bałuckiego Rynku, teren dawnego lunaparku na Zdrowiu, najbliższe otoczenie Ogrodu Zoologicznego, a także skrzyżowania ul. Krakowskiej i Konstantynowskiej oraz ul. Krzemienieckiej i Retkińskiej.

W parku na Zdrowiu zamontowana zostanie pilotażowo kamera termowizyjna, która pozwoli operatorom na obserwację terenu także w nocy. Jeśli ten system się sprawdzi, w ciągu najbliższych lat kolejne kamery termowizyjne będą montowane także w innych łódzkich parkach.

Montaż systemu monitoringu ma kosztować niespełna 1,7 mln zł. Baranowska zaznaczyła, że urzędnicy dołożą starań, aby monitoring zaczął działać jeszcze w tym roku; na oddanie systemu do użytku wykonawca będzie miał 150 dni liczone od momentu podpisania umowy.

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Obecnie łódzka przestrzeń publiczna jest monitorowana przez 273 kamery umieszczone w 116 lokalizacjach. Sieć powstała z połączenia systemów Straży Miejskiej i Zarządu Dróg i Transportu; operatorzy mogą obsługiwać wszystkie kamery z obu systemów. (PAP)