Jak ocenił Lasota, w czasie kampanii wyborczej z ust jego głównego kontrkandydata, prezydenta Jacka Majchrowskiego słychać było wypowiedzi głównie w czasie przeszłym. „Mówił o przeszłości, o tym co zostało zrobione. Myślę, ze to jest dobra formuła gramatyczna, bo ja mówię w czasie teraźniejszym i mówię o przyszłości i to nie tej w perspektywie najbliższych czterech lat, ale sięgającej 10 czy nawet 20 lat w życiu tego miasta” - zaznaczył.

„Kraków potrzebuje oddechu, a my dajemy ten oddech dla Krakowa, mam nadzieję, że w poniedziałek będę mógł powiedzieć, że oto mieszkańcy miasta mogą głęboko zaciągnąć świeżego powietrza i spojrzeć z ufnością w przyszłość” - zakończył Lasota.

W ocenie wiceprezes PiS posłanki Beaty Szydło, Marek Lasota jest najlepszym kandydatem na prezydenta Krakowa, który ma program dla miasta rozwiązujący codzienne problemy jego mieszkańców.

„Obecna władza i prezydent nie są za bardzo zainteresowani, żeby poprawiać los krakowian. Marek Lasota, nasz kandydat ma dobry program dla wielkiego Krakowa - Krakowa międzynarodowego, ale ma przede wszystkim program dla mieszkańców tego miasta” - oceniła.

Jak przypomniał szef małopolskiego PiS poseł Andrzej Adamczyk, ugrupowanie to zarejestrowało w Małopolsce 79 kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz 2458 kandydatów na radnych trzech szczebli samorządu.

Lider Polski Razem Jarosław Gowin zaznaczył, że kampania wyborcza, w której jego ugrupowanie wspiera kandydata PiS, będzie prowadzona w całym regionie do ostatnich minut przed ciszą wyborczą. „Będziemy ciężko pracować, będziemy przekonywać i wygramy w Krakowie i Małopolsce, a w przyszłym roku wygramy w całym kraju” - przekonywał.

O prezydenturę Krakowa poza Lasotą walczyć będzie 16 listopada - obecny prezydent miasta Jacek Majchrowski; kandydatka PO Marta Patena; kandydat niezależny Łukasz Gibała; kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz; Tomasz Leśniak z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom - Porozumienie Ruchów Miejskich; Konrad Berkowicz - kandydat KWW Nowa Prawica oraz Andrzej Sikorski z KWW Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów. (PAP)