Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń poinformował, że planowane kredyty i pożyczki mieszczą się w dopuszczalnych limitach zadłużeń samorządów.

W przypadku limitu 15 proc. rocznego dochodu, które można maksymalnie przeznaczyć na obsługę zadłużenia, w Bielsku-Białej wskaźnik ten wynosi 7,68 proc. Z kolei całkowite zadłużenie, które może wynieść maksymalnie 60 proc. rocznych przychodów, w Bielsku-Białej sięga 38,58 proc.- powiedział.

Bielsko-Biała w przyszłym roku najwięcej wyda na oświatę i wychowanie - około 230 mln zł. Na inwestycje trafi 151,6 mln zł, czyli około 21 proc. wydatków. Miasto przeznaczy na rozbudowę infrastruktury sportowo-turystycznej 53,3 mln zł, a na drogi 50,6 mln zł.

Największą przyszłoroczną inwestycją sportową ma być kontynuacja budowy nowego stadionu, na którym mecze rozgrywało będzie ekstraklasowe Podbeskidzie i III-ligowa Stal.

W drogownictwie najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczone na przebudowę fragmentu drogi krajowej S69 wiodącej do Żywca i dalej do granicy ze Słowacją w Zwardoniu.

Kontynuowane będą między innymi także: budowa informatycznej sieci szerokopasmowej (12,5 mln zł) i rewitalizacja starówki i Parku Słowackiego (11,7 mln zł). (PAP)

szf/ mok/ dym/