Bochenek pytany w poniedziałek w Polsat News o mijający rok pracy gabinetu Beaty Szydło poinformował, że rząd z tej okazji przygotował sprawozdanie w postaci broszury zatytułowanej "#DobryRok".

"W tym sprawozdaniu jest bardzo dokładnie opisane, co zrobiliśmy, nad czym pracowali ministrowie, poszczególne resorty w poszczególnych obszarach" - powiedział rzecznik rządu.

Jak podkreślił, w trakcie tego roku udało się wdrożyć wiele reform. Dodał, że program rządu Beaty Szydło "opierał się i opiera się wciąż" na trzech filarach, którymi są: rodzina, rozwój i bezpieczeństwo.

"Właśnie w tych obszarach udało się przygotować wiele projektów bardzo ważnych ustaw" - zauważył. Wśród nich wymienił m.in. program "500 Plus", program "Mieszkanie Plus", podniesienie najniższych rent i emerytur, podniesienie płacy minimalnej, podniesienie minimalnej stawki godzinowej czy darmowe leki dla seniorów.

Jak poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu we wtorek o godz. 10 w KPRM zaplanowano sprawozdanie z pracy rządu; przewidziane jest wystąpienie premier Beaty Szydło.

Premier, podsumowując w poniedziałek w wywiadzie dla TVP pierwszy rok swojego rządu podkreśliła m.in., że rząd PiS wprowadził dużo rozwiązań skierowanych do zwykłych ludzi. "Potrafiliśmy zwrócić się do zwykłych ludzi, potrafiliśmy pokazać, że Polacy mogą godnie żyć, mogą czuć się bezpiecznie" - powiedziała szefowa rządu. Zmianą jakości rządzenia nazwała programy "500 Plus" i "Mieszkanie Plus". Zaznaczyła, że obecnie przychodzi czas na gospodarkę.

"Na pewno nie uniknęliśmy błędów, dla mnie to jest oczywiste, ale też różnimy się od naszych poprzedników, bo z błędów wyciągamy wnioski i naprawiamy to, co nam nie wyszło - mówiła szefowa rządu.

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło 16 listopada 2015 roku.(PAP)