Zarówno prokuratura jak i CBA odmawiają podania szczegółów. "Mogę jedynie potwierdzić, że we wtorek w Kielcach zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn i, że chodzi o podejrzenie korupcji. Sprawę dzisiaj przekazaliśmy do prokuratury apelacyjnej w Krakowie" - powiedział PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Podania bliższych informacji w tej sprawie odmówił też rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. "Potwierdzam, że CBA rzeczywiście doprowadziło do nas zatrzymanego mężczyznę. Przekazało nam również zgromadzone w tym zakresie materiały, natomiast z uwagi na wykonywane obecnie czynności z tą osobą nie będziemy przekazywać żadnych informacji, gdyż dopiero rozpoczęliśmy to postępowanie" - powiedział.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o znanego, utytułowanego boksera Sławomira Z. i prokuratora prokuratury rejonowej w miejscowości Końskie. W przypadku tego ostatniego - według informatora - miały pojawiać się już wcześniej podejrzenia o korupcję w 2004 i 2006 r.

Jak podało RMF bokser był prawdopodobnie pośrednikiem w przekazywaniu łapówek pomiędzy prokuratorem a grupami przestępczymi.(PAP)