W poniedziałek para prezydencka uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi. "Pani Maria Wójcik była osobą, dla której ideał miłości ojczyzny, szacunku dla obrońców granic Rzeczypospolitej, szacunku dla tych, którzy polegli w obronie Rzeczypospolitej, etos nauki i etos przekazywania i zdobywania wiedzy były niezwykle ważne, właściwie one stanowiły treść jej życia" - przypomniał.
Prezydent dziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę. "Chciałem życzyć, żeby ta praca przynosiła wam satysfakcję, żebyście tak zdołali wychowywać młodzież, żebyście potem byli z niej dumni" - powiedział. "Tego chciałem państwu z całego serca życzyć: żebyście wychowywali pokolenia młodych ludzi, którzy będą oddani ojczyźnie, którzy będą oddani bliźnim, którzy będą zwracali uwagę na drugiego człowieka, którzy po prostu będą dobrymi ludźmi i dobrymi synami naszej ojczyzny" - dodał. Życzył nauczycielom również satysfakcji w życiu osobistym.
"Nauczyciel to jest ktoś, kto pracuje z zamiłowania, ktoś, kto uważa, że ten zawód jest w jakimś sensie jego życiowym przeznaczeniem. I tak rzeczywiście jest, bo nie jest to najlepiej wynagradzany zawód w Polsce, zawód, który wymaga bardzo często wielkiego poświęcenia, zawód, który bardzo często wymaga pracy po godzinach, która nie jest odpłatna" - powiedział prezydent.(PAP)

Premier Szydło na ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego>>