Rozświetlone zostaną dwa najchętniej uczęszczane przez krakowian bulwary: Kurlandzki między mostami Piłsudskiego i Kotlarskim oraz Czerwieński od mostu Grunwaldzkiego do mostu Dębnickiego.

"Na Bulwarze Kurlandzkim skończyły się już prace ziemne, gotowe są już fundamenty słupów oraz kanalizacja teletechniczna oświetlenia i iluminacji. Jeśli pozwoli pogoda, tuż po świętach rozpocznie się montaż lamp oświetleniowych" – mówił Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Jak dodał, przy projektowaniu oświetlenia i iluminacji uwzględniono specyfikę terenu i to, że w czasie powodzi może on być okresowo zalewany.

Na Bulwarze Kurlandzkim planowane jest ustawienie 63 słupów oświetleniowych oraz montaż 48 lamp iluminacyjnych.

Po świętach rozpoczną się także prace ziemne na Bulwarze Czerwieńskim. Tam ma się znaleźć 49 słupów oświetleniowych oraz 13 lamp iluminacyjnych. Oświetlone zostaną alejki oraz wykonana iluminacja skarpy pod Wawelem. Wszystkie źródła światła będą w technologii LED.

Dowiedz się więcej z książki
Proces inwestycji budowlanych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Ze względu na lokalizację prace ziemne są prowadzone pod nadzorem archeologicznym i w oparciu o pozwolenie konserwatora zabytków. Ekipa budowlana natrafiła już na pamiątki z przeszłości: fragmenty płotów, pozostałości starego portu rzecznego oraz dróg i torów kolejowych.

Zdaniem władz miasta oświetlenie i iluminacja Bulwarów Wiślanych poprawi komfort i bezpieczeństwo osób poruszających się po nich, a miejsce to powinno zyskać w oczach turystów.(PAP)