Otwarcie ul. Warszawskiej, która zaliczana jest do głównych ulic Gorzowa, to duża ulga dla kierowców. W związku z remontem przez prawie cztery miesiące musieli oni korzystać z objazdów.


Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska, w ramach przebudowy, która rozpoczęła się we wrześniu br., zmodernizowano najbardziej zniszczony odcinek ulicy na długości około 270 m - od ulicy Szpitalnej do ulicy Dziewięciu Muz, przy której znajduje się Filharmonia Gorzowska.

Prace objęły wymianę torowiska, podbudowy i nawierzchni drogi. Powstały nowe chodniki i wjazdy. Remont objął także wymianę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę przyłączy gazowych, wodociągowych i teletechnicznych.

Całkowity koszt inwestycji to około 5 mln zł. Połowę tej kwoty samorząd otrzymał z budżetu państwa.

W poniedziałkowe południe pierwsi kierowcy mogli przejechać oddanym do użytku odcinkiem ulicy. Tramwaje jeżdżą po nim od końca listopada br.

"W projekcie budżetu Gorzowa Wielkopolskiego na 2013 r. zapisano pieniądze na wykonanie dokumentacji przebudowy kolejnego odcinka ul. Warszawskiej - od skrzyżowania ul. Dziewięciu Muz do ul. Teatralnej" - powiedziała PAP rzecznik magistratu. (PAP)

mmd/ mki/