Wybudowany fragment zepnie oddane już wcześniej do ruchu części zachodniej obwodnicy Poznania.

"Prace budowlane rozpoczną się natychmiast po podpisaniu umowy, tak by ostatni fragment obwodnicy Poznania był przejezdny jeszcze przed wakacjami 2014 roku. Na budowę całego odcinka wykonawca będzie miał 18 miesięcy" - poinformowała w poniedziałek rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken.

Jak podała, oferty wahają się od ponad 107 mln zł brutto do ponad 145 mln brutto. Kolejnym etapem przetargu będzie weryfikacja ofert pod względem finansowym oraz zdeklarowanego terminu wykonania.

Zakres zadania obejmuje budowę drogi ekspresowej od węzła Poznań Rokietnica do węzła Poznań Tarnowo Podgórne o długości 5,3 km, budowę węzła Poznań Kiekrz na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kobylniki, oraz budowę mostu, wiaduktów, dróg dojazdowych i poprzecznych.

Zachodnia obwodnica Poznania będzie miała 27 km długości. Budowana była etapami. Pierwszy południowy, 14-kilometrowy odcinek, prowadzący ze Swadzimia do węzła autostradowego Głuchowo, oddano przez mistrzostwami Euro 2012. Tuż przed 1 listopada oddano do użytku północny odcinek, o długości 7,7 km.