„W tym miejscu będą inkubowały dobre pomysły, będzie rozwijała się tarnowska i małopolska przedsiębiorczość. To świetna propozycja dla młodych firm” – podkreślił prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Inkubator powstał na bazie obiektu z 1973 r. należącego wcześniej do Zakładów Mechanicznych. Budynek po gruntownej modernizacji ma trzy kondygnacje, które łącznie oferują ponad 13 tys. m. kw. powierzchni użytkowej, w tym halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni ponad 8 tys. m. kw. Teren, na którym położony jest inkubator objęto statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Oferta inkubatora skierowana jest do młodych firm prowadzących działalność o charakterze usługowym, produkcyjnym, magazynowym oraz administracyjnym, które działają na rynku maksymalnie dwa lata. Mogą one wynająć w nim pomieszczenia po atrakcyjnej cenie.

„Inkubator to nie tylko budynek, ale przede wszystkim pewna idea. To nie tylko atrakcyjna powierzchnia dla młodych firm, to również rozwinięcie idei przedsiębiorczości w regionie” – zaznaczyła Magdalena Gadecka-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego, który jest administratorem obiektu.

Inwestycja kosztowała 21 mln zł, z czego 9 mln stanowiło unijne dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2007-2013. (PAP)