Jak poinformowała w niedzielę Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej, parking znajduje się przy ul. Lawendowej, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego centrum Gdańska.

"Jest to działanie, które ma dwa wymiary wsparcia. Na parkingu będą pracować osoby, które są podopiecznymi Towarzystwa św. Brata Alberta i mają status zatrudnionego, co jest dla nich mobilizacją do poprawy sytuacji, w której się znajdują. Drugi wymiar to fakt, że dochód uzyskany z pobieranych opłat parkingowych zostanie przekazany na urządzenie noclegowni dla osób bezdomnych na Wyspie Sobieszewskiej" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej, Paweł Buczyński.

Parking będzie płatny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, a stawki będą identyczne jak w miejskiej strefie płatnego parkowania tzn. 3 zł za pierwszą godzinę postoju, 3,6 zł za drugą, 4,3 zł za trzecią oraz za każdą kolejną godzinę po 3 zł.

Uiszczanie płatności za parking nie będzie jedyną formą pomocy osobom ubogim i potrzebującym. W kasie chętni kierowcy będą mogli nabyć też bon charytatywny w cenie 10 zł.

"Samemu będzie można zdecydować, komu taki bon się podaruje lub będzie można zostawić go w kasie parkingu, przekazując go w ten sposób podopiecznym Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Bon będzie upoważniał do odbioru posiłku w jadłodajniach, z którymi współpracuje Towarzystwo" - wyjaśniła Mieczkowska. (PAP)