„Poszerzenie strefy jest jedną z podstawowych szans dla Tarnowa, miasto pozostanie właścicielem gruntów” - zaznaczył Ciepiela.

Władze miasta wytypowały tereny przy ulicy Cmentarnej, na Piaskówce oraz w okolicy ulicy Gliniańskiej. Ich zdaniem poszerzenie strefy ma przynieść nowe miejsca pracy, a dla miasta dodatkowe dochody z podatku od nieruchomości.

Jak poinformowała PAP Krystyna Sadowska ze spółki Krakowski Park Technologiczny, która zarządza krakowską SSE, inicjatywa Tarnowa jest bardzo dobrze odbierana, ponieważ Tarnów cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Według niej obie strony chciałyby, aby tarnowskie tereny zostały dołączone do wniosku o rozszerzenie krakowskiej SSE, który został już złożony w Ministerstwie Gospodarki. Obecnie opiewa on na ponad 60 hektarów terenów inwestycyjnych na terenie kilku gmin.

„Chcielibyśmy, aby ten wniosek został rozpatrzony w szybkim tempie, bowiem ma on kluczowe znaczenie dla bardzo poważnych projektów inwestycyjnych” - zaznaczyła Sadowska.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Po ostatnim rozszerzeniu składa się z kilkudziesięciu podstref, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego. Jej powierzchnia przekracza 707 hektarów. Dotąd spółka Krakowski Park Technologiczny wydała 190 zezwoleń na działalność w strefie. (PAP)