"Cieszę się, że skatepark udało się oddać na początku wakacji. Mam nadzieję, że obiekt będzie dobrze służył wszystkim, którzy chcą uprawiać na nim sport” - powiedział podczas uroczystości prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Skatepark był budowany ponad 2 lata. Budowa trwała tak długo z powodu problemów z wykonawcą. Pierwszy, który został wyłoniony w przetargu, zbankrutował. Władze Rzeszowa musiały rozpisać drugi przetarg i wyłonić wykonawcę, który dokończył inwestycje.

W projektowanie skateparku włączyły się osoby, które korzystają z obiektu, skupione w stowarzyszeniu „Sztuka Ulicy”.

„Bardzo cieszymy się z tego powodu, bo tak naprawdę dla nich skatepark jest zbudowany. To oni wymyślali te różne +przeszkody+, które są w parku. Też na ich prośbę zamontowaliśmy tzw. podwójny basen – jest to, bodajże, jedyna taka +przeszkoda+ w Polsce” – powiedział PAP rzecznik prasowy rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki.

Obiekt, który powstał przy hali Podpromie będzie otwarty 24 godziny na dobę; natomiast oświetlony będzie aż do godziny 2 w nocy. Jego pow. to ponad 2,3 tys. m kw. Skatepark jest ogrodzony i monitorowany. (PAP)

huk/ mlu/ jbr/