Strefa liczy obecnie 50 ha. Teren, o który została powiększona, został oświetlony i skanalizowany. Wybudowana na nim została droga serwisowa, dwie hale oraz budynek, w którym siedzibę znajdzie drugi w tym rejonie inkubator przedsiębiorczości.

„Hale wynajęła już spółka Hexja, która produkuje na potrzeby motoryzacji i lotnictwa. Zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób. W inkubatorze jest miejsce dla 18 startujących firm. Zgłosiło się już 10” – powiedziała Kwiecień.

Jak dodała rzecznik dzięki drodze, którą samorząd wybudował, na terenie sąsiadującym z miejską strefą zdecydowała się zainwestować Alupol Films, spółka zależna od Alupol Packaging. Pod koniec kwietnia tam zakupiła 5 ha będących w granicach oświęcimskiej podstrefy Krakowskiej SSE. Wybuduje na nich zakład zajmujący się produkcją i uszlachetnianiem folii z tworzyw sztucznych oraz wytwarzaniem narzędzi wykorzystywanych w procesie druku opakowań giętkich.

Prace przy rozbudowie miejskiej strefy trwały ok. 2 lat. Samorząd pozyskał na realizację projektu 6 mln zł z UE, a reszta pochodziła z własnego budżetu.
W strefie aktywności gospodarczej Nowe Dwory w jej wcześniejszych granicach ulokowało się 25 firm z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. W pierwszym inkubatorze przedsiębiorczości działa ok. 30 firmy. (PAP)