W czwartek lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył, że chce, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji na prezydenta Warszawy. Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że kandydatura Trzaskowskiego nie jest ustalona z nikim ze "zjednoczonej opozycji". Wcześniej jej ugrupowanie zapowiedziało, że kandydatem Nowoczesnej na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

"PSL postąpił roztropnie, wybierając własną drogę, bo widać, że jeszcze dobrze się nie połączyli, a już się pokłócili" - powiedział PAP Zgorzelski.

"Warszawy nie wolno oddać ani PiS, ani Platformie, trzeba ją oddać warszawiakom" - oświadczył polityk ludowców.

Zgorzelski poinformował też, że ludowcy kończą przygotowywać program dla stolicy. "Do tego programu dopasujemy jednego z trzech kandydatów" - wyjaśnił poseł PSL. Jak mówił, wśród osób, z których zostanie wybrany kandydat PSL na prezydenta Warszawy, są: członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji z ramienia ludowców - Bartosz Opaliński oraz rzecznik Stronnictwa Jakub Stefaniak.

Zgorzelski zastrzegł, że trzeci kandydat na razie nie chce, aby ujawniać jego nazwisko. "Jest to osoba o bogatym doświadczeniu samorządowym" - dodał poseł PSL. (PAP)