„Gratuluję tak ogromnego sukcesu i dziękuję za promocję naszego miasta na arenie międzynarodowej” – powiedział Chojniak podczas wtorkowego spotkania z młodym tenisistą.

Za znakomity wynik sportowy osiągniety na twardych kortach w Nowym Jorku Kamil i jego trener Maciej Wściubiak otrzymali po dwa tys. zł jednorazowej nagrody pieniężnej. Dodatkowo zawodnikowi przyznano comiesięczne stypendium w wysokości czterech tys. zł.

„To najwyższe nagrody przewidziane w regulaminie miasta” – powiedział PAP kierownik biura prasowego w piotrkowskim magistracie Jarosław Bąkowicz.

Podczas spotkania z prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego Majchrzak powiedział m.in., że dopiero teraz, kilka dni po finale US Open dociera do niego to, jak wielki sukces osiągnął wraz z Redlickim.

„Przed rozpoczęciem turnieju nie byliśmy zaliczani do grona faworytów. Pierwszy mecz w turnieju był zarazem naszym pierwszym wspólnym pojedynkiem. Na szczęście szybko się zgraliśmy. Dopiero teraz powoli uświadamiam sobie jednak, co tak naprawdę zrobiliśmy” – powiedział 17-letni zawodnik piotrkowskiego PKTZ Winner.

Dla Majchrzaka deblowy triumf w juniorskim US Open to największy sukces w karierze i jednocześnie przepustka na seniorskie korty. Podopieczny Wściubiaka dostał już dziką kartę na turniej Pekao Szczecin Open. Po spotkaniu z prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego wyjechał natomiast do Warszawy, gdzie będzie trenował z kadrą Polski przygotowującą się do meczu z Australią w Pucharze Davisa.

„Przed Kamilem jest teraz najtrudniejszy okres w drodze do seniorskiego tenisa. Na tym etapie bardzo mu się więc przyda finansowe wsparcie, jakie otrzymał od władz Piotrkowa” - powiedział Wściubiak.

Dodał, że jego podopieczny w okresie przygotowawczym do kolejnego sezonu będzie mógł trenować w swoim mieście.

„Piotrków ma bardzo dobre warunki do uprawiania tenisa ziemnego. Powstanie hali balonowej nad kortami sprawiło, że w okresie przygotowawczym nie musimy już jeździć do Łodzi czy Pabianic. Dzięki temu oszczędzamy bardzo wiele czasu i pieniędzy” – wyjaśnił szkoleniowiec.

Majchrzak dopiero w tym roku zaczął występy w juniorskim Wielkim Szlemie. Przed Nowym Jorkiem wystąpił na paryskich kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa odpadając w drugiej rundzie singla i debla, a także na trawie w Wimbledonie - w grze pojedynczej przegrał pierwszy, a w podwójnej drugi mecz. W przyszłym roku planuje występy we wszystkich imprezach zaliczanych do Wielkiego Szlema.