Jak poinformował PAP rzecznik marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, poruszany będzie też problem budowy i finansowania brakujących dróg, które połączyć mają węzły autostradowe z siecią tras krajowych.

„O planach ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej będzie mówił wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz” - dodał.

Podczas dwudniowych obrad marszałkowie będą dyskutować również o znaczeniu gazu ziemnego w polityce energetycznej Polski. Ten temat referować mają wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz oraz prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Grażyna Piotrowska-Oliwa.
Gościem konwentu będzie także prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman, który ma mówić o współpracy tej instytucji z regionami w zakresie pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych.
Zdaniem Beka, interesująco zapowiada się także dyskusja na temat perspektyw i możliwości współpracy regionów i samorządów z Chinami.
Spotkanie marszałków w Sieniawie jest trzecim i ostatnim, które odbywa się na Podkarpaciu. Każdy z regionów przewodniczy bowiem Konwentowi Marszałków RP przez pół roku. (PAP)