Jak poinformowało w piątek PAP biuro prasowe spółki, zakres przeprowadzonych prac objął m.in.: renowację elewacji oraz zabytkowych elementów wnętrz, wymianę drzwi, okien, instalacji i poszycia dachu. Nowy wygląd zyskało także najbliższe otoczenie dworca.

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński powiedział PAP, że obecnie, po zakończeniu przez PKP wielomilionowej inwestycji, mieszkańcy miasta liczą na uruchomienie nowych połączeń kolejowych.

Jeszcze przed zakończeniem całości prac obiekt zaczął obsługiwać podróżnych. Dworzec jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdują się w nim kasy z obniżonym blatem, specjalnie przystosowane toalety, ścieżki dotykowe, dotykowa tablica informacyjna i pętla indukcyjna.

Dowiedz się więcej z książki
Prawo zamówień publicznych. 631 pytań i odpowiedzi
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

W ramach umowy podpisanej z Kaliskimi Liniami Autobusowymi, część dworca została przystosowana do obsługi pasażerów komunikacji autobusowej.

Projekt został sfinansowany ze środków własnych spółki, oraz ze środków budżetu państwa. Wykonawcą prac była spółka DOTA z Poznania.

Dworzec w Kaliszu to trzeci w tym roku obiekt w Wielkopolsce oddany do użytku podróżnych. Od marca pasażerowie mogą korzystać z gruntownie wyremontowanego dworca w Rawiczu. Pod koniec października otwarty został odnowiony budynek w Pile.

Dworce remontowane są w ramach programu modernizacyjnego, dzięki któremu w latach 2012-2015 PKP realizuje w kraju prawie 90 inwestycji o łącznej wartości ok. 1 mln zł. (PAP)