"Piwo Kołobrzeskie" będzie produkowane w trzech odmianach: jako piwo jasne, ciemne i miodowe. Na rynek ma trafić w ciągu 2-3 najbliższych tygodni. Na zaprezentowanych we wtorek dziennikarzom etykietach umieszczono ryciny przedstawiające przedwojenny Kołobrzeg: starą latarnię morską, dawne wejście do portu i zastawioną koszami plażę.

Nowe piwo na razie będzie warzone w Koszalinie. W niedalekiej przyszłości produkcja ma być prowadzona w Kołobrzegu. Artur Piątek poinformował na konferencji prasowej, że chce wybudować minibrowar w tym mieście. Inwestycja planowana jest na przyszły rok.

Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek powiedział dziennikarzom, że o promocji miasta za pomocą piwa myślał już od dawna. Zdecydowane działania w tej sprawie podjął po tym, jak jesienią ub.r. dowiedział się, że swoje piwo będzie miało Darłowo, gdzie budowę nowego zakładu produkcyjnego planuje Marek Jakubiak - właściciel browarów Ciechan i Lwówek Śląski.

Minibrowar Kowal istnieje od 2008 r. Firma zatrudnia 20 osób. Wytwarza obecnie 5 gatunków piwa. Jej moce produkcyjne wynoszą 2,5–2,8 tys. hektolitrów rocznie. "Piwo Kołobrzeskie" będzie pierwszą regionalną, związaną z konkretnym miastem marką firmy. (PAP)

sibi/ mki/ gma/