Jak podało biuro prasowe urzędu miasta w Elblągu, przedstawicielstwo elbląskiego magistratu będzie działało w formule centrum konsultacyjnego dla mieszkańców Kaliningradu i całego Obwodu, którzy są zainteresowani współpracą z Elblągiem.

Mieszkaniec Kaliningradu otrzyma w przedstawicielstwie pełną informację dotyczącą Elbląga, w tym o bazie noclegowej i punktach gastronomicznych, a także o ofercie turystycznej. Przede wszystkim jednak przedstawicielstwo będzie udzielać informacji rosyjskim przedsiębiorcom zainteresowanym rozpoczęciem działalności gospodarczej w Elbląskim Parku Technologicznym. Uzyskają oni odpowiedzi na pytania dotyczące potencjalnych możliwości inwestowania i nawiązania biznesowych kontaktów z partnerami.

Młodzi ludzie z Obwodu Kaliningradzkiego, którzy chcą podjąć naukę w Polsce, będą mieć możliwość zapoznania się z ofertą elbląskich szkół wyższych. W przedstawicielstwie swoją działalność będą prezentować także elbląskie instytucje kulturalne, np. Teatr im. Sewruka czy Elbląska Orkiestra Kameralna.

Elbląski urząd miasta chce także utworzyć rosyjskojęzyczną wersję strony internetowej o przedsiębiorcach z Elbląga. Strona będzie posiadała zakładkę o przedstawicielstwie w Kaliningradzie z dostępem do formularza kontaktowego dla firm poszukujących partnerów handlowych. (PAP)

ali/ amac/ mow/