"Na tzw. krótkiej liście jest czwórka wykonawców czyli wszyscy, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu" - powiedział PAP Andrusiewicz.

ZUS ma pełną swobodę w przetargu na utrzymanie KSI >>>

ZUS pod koniec września ogłosił przetarg na świadczenie usług utrzymania KSI. Wybrany wykonawca będzie utrzymywać system od października 2017 r. przez okres czterech lat. Przetarg odbywa się według procedury ograniczonej. Wadium ustalono na 15 mln zł. Kryteriami oceny ofert będą: cena (60 proc.), jakość wykonania zadania (30 proc.) i koncepcja przejęcia zadań (10 proc.). ZUS do dokumentacji przetargowej zamieścił uproszczony opis KSI.

Pierwotny termin składania wniosków był ustalony na 30 listopada 2015 r. Ostatecznie wnioski były złożone 1 lutego 2016 r.

Obecnie usługi utrzymania systemu KSI, na mocy czteroletniej umowy podpisanej w październiku 2013 r., świadczy Asseco Poland. Asseco otrzymało wówczas zlecenie w wyniku wygrania przetargu wg procedury ograniczonej. Spółka jako jedyna złożyła wniosek o dopuszczenie do przetargu i została zaproszona do złożenia oferty. Wartość zlecenia wyniosła 595,77 mln zł brutto.

Dowiedz się więcej z książki
Zamówienia publiczne na dostawy i usługi IT. Wybrane zagadnienia praktyczne
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

ZUS wcześniej informował, że przy nowej umowie na utrzymanie KSI liczy na oszczędności. Przedstawiciele ZUS informowali, że przetarg ma zostać rozstrzygnięty w ciągu roku, tak by wybrany wykonawca mógł się przygotować i nauczyć systemu. (PAP)