Kaznowska podkreśliła na konferencji prasowej, że program utwardzania dróg gruntowych rozpoczyna się od dzielnicy Wilanów. Jako pierwszy nową nawierzchnię zyska fragment ul. Łuczniczej. Prace rozpoczęły się w poniedziałkowy poranek, nowa nawierzchnia ma być gotowa już w piątek.

Prace nad utwardzaniem dróg gruntowych mają w tym roku trwać do późnej jesieni. "W ramach programu (na 2017 r.) planujemy utwardzić 30 ulic. Został przygotowany harmonogram dla poszczególnych dzielnic, on może lekko ewoluować w zależności od sytuacji w terenie" - powiedziała Kaznowska.

W tym roku nową nawierzchnię mają zyskać drogi w dziesięciu dzielnicach. Roboty w terenie planowane są w cyklach tygodniowych, tzn. podczas jednego tygodnia drogowcy będą pracowali w jednej dzielnicy. I tak w tym tygodniu jest to Wilanów, potem będzie Wola, następnie Włochy.

Na Białołęce będą to ulice: Pszeniczna, Semaforowa, Karnicka, Myśliwska; na Bielanach ulice: Palisadowa, Popiela, Tytułowa; na Pradze Południe: Makowska, Dudziarska; Rembertów to ulice: Strycharska od ul. Bombardierów do końca zabudowy, Zecerska, Buchalteryjna, Kuglarska; Ursynów: Muchomora, ulica o oznaczeniu 11 KUD w rejonie ul. Relaksowej, Rataja.

Na Wawrze utwardzone zostaną: Gierdawska, Burzliwa, Serdeczna, ciąg ulic Bodo, Bardiniego, Smosarskiej, Borysławska, ul. I Poprzeczna; Wesoła to ulice: Gościniec odc. Jana Pawła II – Szosa Lubelska, Szeroka, Cienista, Żółkiewskiego; Wilanów: Ruczaj, ulica o oznaczeniu 31 KUD, Łucznicza; Wola: ul. Dobrogniewa; Włochy: przedłużenie ul. Okrężnej z Raszyna, ul. Wiktoryn.

Program utwardzania ulic zaplanowany jest na dwa lata, w 2018 r. miasto zamierza utwardzić kolejnych ok. 30 ulic. Na program przeznaczono w sumie 20 mln zł.

Wykonawcą jest miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. (PAP)