Jak poinformowała PAP we wtorek rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Joanna Kaczmarek–Kęsik, na przetarg wypłynęło 10 ofert. Rzeczniczka podkreśliła, że jeśli do 10 października żadna z firm nie odwoła się, wówczas zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. Cykl realizacji całej inwestycji przewidziano na 60 miesięcy.

O budowie nowej siedziby sądu w Radomiu mówiło się od kilku lat. Początkowo miał to być wspólny obiekt dla sądu i prokuratury. Jednak w ub. roku – w związku z brakiem środków finansowych – prokuratura wycofała się z przedsięwzięcia.

Nowa siedziba sądu zostanie wybudowana na działce o powierzchni ponad 12 tys. metrów kw., zlokalizowanej u zbiegu ul. Warszawskiej i Parkowej.

Kompleks sądowy zaprojektowano w formie pięciu równoległych budynków połączonych dwukondygnacyjnym holem. W pierwszym, pięciokondygnacyjnym budynku, stanowiącym front całego kompleksu, będzie znajdował się wydział karny sądu okręgowego. W pozostałych obiektach, trzykondygnacyjnych – ulokowany zostanie sąd rejonowy.

Obecnie radomski sąd rejonowy mieści się w pięciu budynkach znajdujących się w różnych częściach Radomia, a okręgowy – w trzech. (PAP)

ilp/ as/