W związku z tym, że panowie z PiS nie wiedzą, co weszło w życie od 1 października i nie znają ustawy (o szkolnictwie wyższym), postanowiłam wysłać do pana prezesa Kaczyńskiego kartę praw studenta - dziesięć punktów, które wynikają z nowego prawa, aby wreszcie PiS zapoznał się z tymi wyjaśnieniami i nie wprowadzał w błąd studentów - poinformowała Kudrycka na środowej konferencji prasowej.

Jagna Marczułajtis, polska snowboardzistka, która kandyduje z listy PO do Sejmu apelowała do młodych ludzi o udział w wyborach i o to, aby głosowali mądrze.

Na konferencji zaprezentowano też najnowszy spot wyborczy PO, który od środy ma być emitowany w telewizji i w internecie. W spocie premier Donald Tusk dziękuje Polakom za zaufanie. Moim zadaniem jako premiera jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju w każdym polskim domu - mówi.

Premier przekonuje, że jeśli będziemy nadal pracować w zgodzie i harmonii, przyszłość naszego kraju może być spełnieniem naszych odwiecznych marzeń. Cztery trudne lata to za mało, żeby zrealizować cały plan budowy silnej i bogatej Polski. Potrzeba jeszcze kilka lat spokoju - żeby Polsce wreszcie się udało - mówi w spocie Tusk.(PAP)

laz/ mrr/ par/ jbr/