Portal - www.zielonalodz.info - ma przybliżyć łodzianom m.in. ile jest w mieście terenów zielonych i jak można z nich korzystać. Wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień przypomniał, że w Łodzi jest ponad 3,5 tys. ha terenów zielonych, 29 parków i jeden z największych lasów miejskich - Las Łagiewnicki.

"Portal +Zielona Łódź+ ma być przede wszystkim informacją dla łodzian, gdzie można spędzić wolny czas, jak zorganizować sobie weekendy, gdzie pójść z dziećmi, gdzie będą się odbywały różnego rodzaju imprezy czy warsztaty" - mówił w czwartek na inauguracji portalu Radosław Stępień.

Strona internetowa podzielono została na cztery strefy: Szukaj Zielonej Łodzi, rekreacji, informacji i zabawy dla najmłodszych. Tereny zielone są opisane i prezentowane na mapach z podziałem na dzielnice miasta.

Znaleźć można na niej także informacje o Ogrodzie Botanicznym, Palmiarni, ZOO i Leśnictwie Miejskim. Są także informacje o strefach do piknikowania, trasach narciarskich, biegowych czy rowerowych. Marek Jakubowski z Zieleni Miejskiej zapewnił, że strona jest cały czas rozbudowywana i będzie na bieżąco aktualizowana. "Naszą ideą jest przedstawienie łodzianom możliwości skorzystania z parków, jako miejsc rozrywki" - podkreślił Jakubowski.

Na stronie znajduje się także kalendarium imprez, wycieczek czy rajdów a także linki do innych stron informujących o wydarzeniach. W strefie dla dzieci nie zabrakło komiksu i kolorowanek.

W ramach "Zielonej Łodzi" w najbliższą sobotę zaplanowano m.in. rajd z PTTK na powitanie wiosny i wycieczkę rowerową oraz "Parkrun", czyli bieg na dystansie 5 km.