Pieniądze z ministerstwa zostaną wykorzystane przy renowacji średniowiecznych murów obronnych w Ośnie Lubuskim, dawnego zespołu klasztornego w Żaganiu, kościołów w Kożuchowie, Chotkowie, Ośnie Lubuskim, Międzyrzeczu, Jasieniu i Świdnicy. Ponadto uda się odnowić zabytkowe ołtarze w Gościkowie–Paradyżu i Mycielinie.

Jak przekazała Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków Barbara Bielinis-Kopeć, w tym roku w pierwszym rozdaniu udało się uzyskać o prawie 1,4 mln zł więcej niż przed rokiem.

Zaznaczyła, że resort kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków do programu "Dziedzictwo Kulturowe" (priorytet "Ochrona zabytków") i nie wykluczone, że kolejne środki trafią do Lubuskiego w wyniku odwołań.
Łącznie z Lubuskiego złożono ponad 80 wniosków o pomoc finansową przy ratowaniu zagrożonych zabytków.

„Odwołanie przysługuje w przypadku jeśli wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt. Z naszego regionu było aż 45 takich wniosków. Możliwość złożenia odwołania przysługuje do 4 marca br. Warto więc z tego skorzystać” - powiedziała Bielinis-Kopeć.

Dowiedz się więcej z książki
Proces inwestycji budowlanych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Dla poprawności złożenia odwołania nie są wymagane żadne dodatkowe czynności - poza kliknięciem przycisku odwołania w EBOI (elektroniczna skrzynka podawcza resortu kultury - PAP).
W zeszłym roku w wyniku odwołań do Lubuskiego trafiło dodatkowych kilkaset tys. zł. (PAP)