"Nowy szpital w Ząbkach to jedna z naszych największych inwestycji. Podjęliśmy się tego przedsięwzięcia z myślą przede wszystkim o pacjentach. Niestety, jak pokazują statystyki, z roku na rok przybywa zarówno młodych, jak i starszych osób, które borykają się z różnego typu zaburzeniami psychicznymi. To bardzo ważne, aby móc udzielić im fachowej pomocy i wsparcia w godnych warunkach, i dobrze do tego celu przygotowanych placówkach" – powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, cytowany w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Nowy obiekt, jak przekazano, został tak zaprojektowany, aby pacjenci czuli się w nim dobrze i komfortowo. W skład głównego pawilonu wchodzi siedem segmentów, połączonych tzw. strefą wielofunkcyjną, przypominającą ogród zimowy i prowadzącą do miejsc wypoczynku i terapii. W skład szpitala wchodzi m.in. centrum rehabilitacyjne oraz oddziały stacjonarne, w których dostępnych będzie w sumie 300 łóżek. Stworzona została także przestrzeń rekreacyjno-sportowa.

"Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Liczymy, że uda się je zakończyć, tak aby w pierwszej połowie przyszłego roku centrum rozpoczęło działalność medyczną" – poinformował prezes zarządu spółki "Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica" Roman Robert Jędrzejczak.

Prace budowlane przy nowym obiekcie ruszyły wiosną 2015 r. (PAP)