Środki zostaną przeznaczone na budowę łącznika pomiędzy Latkowem a Sławęcinkiem w ciągu dróg krajowych 15 i 25 o długości blisko 5 kilometrów. Wojewoda na konferencji prasowej odniósł się do piątkowych informacji w tej sprawie przekazywanych przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę oraz posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę, którzy zarzucili obecnemu rządowi, iż inwestycja nie postępuje, a mieszkańcy nie są informowani w tej sprawie.

Poseł Brejza apelował do polityków PiS z tego regionu o to, żeby "nie chowali głowy w piasek", a zajęli się tą sprawą. Wojewoda zdementował, jakoby środki znalazły się po interwencji posła PO Brejzy. "Od dłuższego czasu zabiegałem o nie zarówno ja, jak i parlamentarzyści z regionu" - podkreślił Bogdanowicz. 

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza stwierdził, że jego pisma o informacje w tej sprawie - tak do wojewody kujawsko-pomorskiego, jak również wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita pozostają bez merytorycznej odpowiedzi. "Do dziś nie miałem żadnych pozytywnych informacji w tej sprawie, ale dzisiejsze deklaracje przyjmuję z zadowoleniem. Od wojewody przyszła tylko odpowiedź, że skieruje zapytanie w tej sprawie do GDDKiA" - powiedział prezydent miasta. 

Rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA Tomasz Okoński poinformował PAP, że "obecnie czekamy na oficjalny dokument potwierdzający przyznanie środków na to zadanie. Postępowanie przetargowe jest w toku". 

I etap budowy obwodnicy Inowrocławia ma zostać sfinalizowany w najbliższych tygodniach. Obwodnica Inowrocławia długości 19 km będzie miała po dwa pasy ruchu w obie strony, trzy węzły drogowe Latkowo, Jacewo i Tupadły, a także kilkanaście obiektów inżynierskich. Projekt, którego inwestorem jest GDDKiA, kosztował 359 mln zł. II etap budowy, czyli właśnie łącznik, będzie miał długość niespełna 5 kilometrów. Po otwarciu ofert przedsiębiorstw 30 grudnia 2016 roku okazało się, że najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i MIRBUD. Opiewała ona na kwotę blisko 94 mln zł. (PAP)