Konkurs dotyczy dzierżawy na trzy lata terenu o powierzchni 7,7 tys. m kw., położonego przy ul. Wybrzeże Szczecińskie i moście Poniatowskiego. Dzierżawca będzie zobowiązany do prowadzenia na plaży działalności sportowo-rekreacyjnej i kulturalno-artystycznej, będzie miał też możliwość prowadzenia gastronomii. Oferty można składać do 2 marca.
"Chcemy, by plaża przy Stadionie Narodowym była nieoficjalną strefą kibica. Nie wszyscy, którzy przyjadą na Euro 2012, po meczu będą chcieli przedostawać się na drugą stronę Wisły do Strefy Kibica przy pl. Defilad" - powiedziała PAP zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb.
Dodała, że do tej pory miasto zapewniało na plaży czysty piach, udostępniało bezpłatnie leżaki, parasole, grille, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej oraz piłki, natomiast nie odbywały się tam zorganizowane imprezy. "Chcemy, by to miejsce miało swojego gospodarza" - powiedziała.
Dodała, że obecnie kończony jest remont schodów prowadzących na plażę.
Oferty można składać do 2 marca, do godz. 15 w siedzibie Zarządu Mienia m.st. Warszawy przy ul. Jana Kazimierza 62. Przy ocenie oferentów dużą role będzie pełnił przedstawiony program kulturalno-sportowy i doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Stawka wywoławcza miesięcznego czynszu netto za miesiące kwiecień-wrzesień wynosi 12, 397 tys. zł. Poza sezonem czynsz będzie zmniejszony o 40 proc. (PAP)