Wspólnie z urzędem miasta w organizacji konkursu bierze udział Oddział Warszawski SARP oraz Fundacja Bęc Zmiana.

Poidełka mają być montowane w przestrze­niach publicznych na terenie całego miasta. Wstępnie w projekcie wskazano 25 miejsc: m.in. Plac Zbawiciela, pl. Bankowy, pl. Unii Lubelskiej, Plac na Rozdrożu, skrzyżowanie ul. Dobrej i Tamka, Bulwar B. Grzymały Siedleckiego oraz okolice Starego Miasta. Ostateczna lista zostanie ustalona po rozstrzygnięciu konkursu. Będą one montowane na hydrantach pod­ziemnych.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podkreślił, że jest to realizacja pomysłu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego.

"Zależy nam jednak na znalezieniu najlepszej formy poidełka, takiej, aby mogła się stać standardem tego typu urządzeń w Warszawie, także i w kolejnych realizacjach. Istotne jest również znalezienie takich rozwiązań technicznych, które zapewnią ich łatwy montaż i późniejsze bezproblemowe użytkowanie" - dodał Olszewski.

Nadesłane prace oceni 10-osobowy sąd konkursowy, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele władz miasta, Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Politechniki Warszawskiej oraz pomysłodawca i autor zwycięskiego projektu "Pij Warszawo" Maciej Czapliński.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę w wysokości 20 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej. Zdobywca II nagrody otrzyma 15 tys. zł, a III nagrody – 10 tys. zł.

 

Wnioski konkursowe należy składać do 31 stycznia, do godz. 15 na adres: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2, 00-366 Warszawa. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: http://sarp.warszawa.pl/konkursy/

 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 14 kwietnia. (PAP)