Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski w poniedziałek, że od 29 kwietnia prowadzone jest śledztwo w sprawie zmowy przetargowej w TVP. Jest ono niejawne, prowadzi je wydział do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji prokuratury - wyjaśnił rzecznik.

"Działania w tym śledztwie zlecono Centralnemu Biuru Śledczemu Policji i w poniedziałek, w uzgodnionym terminie przeprowadzono przeszukania w Ośrodku Technologii TVP" - powiedział prok. Jaskólski.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer, funkcjonariusze Biura na polecenie warszawskiej prokuratury apelacyjnej zabezpieczali dokumentację w kilku miejscach.
"Wykonujemy czynności zlecone nam przez prokuraturę apelacyjną. Śledztwo dotyczy przetargów dla Telewizji Polskiej" - potwierdziła. Nie chciała jednak ujawnić żadnych szczegółów.

Według nieoficjalnych informacji PAP, ze źródeł zbliżonych do śledztwa CBŚP zabezpieczała umowy i m.in. opisy zamówień w przetargach dla TVP.

P.o. rzecznik TVP Joanna Stempień-Rogalińska powiedziała, że w poniedziałek przed godz. 15. funkcjonariusze CBŚP zakończyli czynności, które trwały od wczesnych godzin rannych. "To jest postępowanie wyjaśniające w naszym Ośrodku TVP Technologie" - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że nie wie jakich spraw dotyczyło przeszukanie. Przypomniała, że Ośrodek TVP Technologie istnieje od 2010 r. (PAP)