Obecnie kibice mogą zasiąść na dwóch z czterech trybun, północnej za jedną z bramek oraz wschodniej wzdłuż linii bocznej. Obiekt wraz z trybunami południową i zachodnią pomieścić ma ok. 15 tys. widzów. Pierwotnie w całości otwarty miał być pod koniec ub.r.

„Stadion zostanie udostępniony w całości po zakończeniu wszystkich prac, odbiorach wewnętrznych z wykonawcami, zgłoszeniu do użytkowania i uzyskania decyzji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Po tym nastąpi odbiór przez policję i zgłoszenie do PZPN o wydanie licencji. Powinno to nastąpić przed albo na początku rundy wiosennej. Oficjalne - uroczyste otwarcie – mam nadzieję z atrakcyjnym meczem (...) nastąpi na wiosnę” – poinformował wiceprezydent.

Samorządowiec dodał, że obecnie trwają odbiory dotyczące bryły stadionu, pomieszczeń wewnętrznych oraz części zaplecza obiektu. Budowlańcy na bieżąco wykonują poprawki oraz zmiany wynikające z kolejnych wymagań licencyjnych PZPN. Trwają też m.in. prace nad systemem monitoringu.

Wiosenne rozgrywki piłkarze zainaugurują w weekend 13-14 lutego. Podbeskidzie spotka się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz w Bielsku-Białej rozegra tydzień później z Lechem Poznań.

Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń pod koniec lata wyjaśniał, że termin oddania do użytku całego stadionu przesunął się m.in. dlatego, że zaistniała konieczność wprowadzenia pod naciskiem okolicznych mieszkańców zmian do projektu. Zmieniły się m.in. lokalizacja parkingu i pomieszczeń administracyjnych. Aby sprostać zmieniającym się wymogom licencyjnych, korekty dotknęły też zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Budowa stadionu, na którym mecze rozgrywają ekstraklasowe Podbeskidzie i trzecioligowa Stal, rozpoczęła się latem 2012 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 100 mln zł. Samorząd buduje go z własnych funduszy.

Nowy stadion powstaje w miejscu dotychczasowego, należącego niegdyś do BKS Stal Bielsko-Biała, który pochodził z lat 50. minionego stulecia. (PAP)

szf/ krys/