Mieszkańcy głosują w 17 obwodowych komisjach wyborczych. Jak poinformowano PAP w miejskiej komisji wyborczej w Ostródzie niedzielne głosowanie rozpoczęło się i przebiega bez zakłóceń.

Mieszkańcy Ostródy wybierają burmistrza po tym, gdy w czerwcowym referendum odwołali dotychczasowego - Olgierda Dąbrowskiego.

W 33-tysięcznej Ostródzie uprawnionych do głosowania jest 27 tys. osób. Lokale wyborcze czynne będą do 22.00. a wyniki najprawdopodobniej będą znane około północy.

Mieszkańcy Ostródy odwołali 3 czerwca w referendum Dąbrowskiego, bo ocenili, że ignoruje on głos mieszkańców i nie przyczynia się do rozwoju miasta. Odwołany burmistrz te zarzuty odpiera.

Referendum w Ostródzie było dotąd jedynym w tej kadencji ważnym głosowaniem nad odwołaniem władz samorządowych na Warmii i Mazurach. Wcześniejsze - dotyczące odwołania burmistrza Rucianego-Nidy oraz odwołania burmistrza Sępopola i tamtejszej Rady Miasta oraz ostatnie (17 czerwca) w sprawie odwołania wójta gminy Stawiguda - nie powiodły się z powodu zbyt niskiej frekwencji. (PAP)

ali/ mok/