"Prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że weźmie udział w debacie dopiero przed drugą turą. Dlatego proszę w tych ostatnich dniach niezdecydowanych wrocławian, by jeszcze raz zapoznali się z programami jego konkurentów i doprowadzili do drugiej tury, przed którą liczymy wreszcie na rozmowę o Wrocławiu" - powiedziała Stachowiak-Różecka.

Kandydatka PiS wierzy, że to właśnie ona znajdzie się w drugiej turze wyborów na prezydenta Wrocławia "na co wskazują dotychczasowe sondaże".

Podsumowując swoją kampanię wyborczą podkreśliła, że jej program "współtworzyli sami wrocławianie, zgłaszając postulaty poprzez stronę internetową oraz na licznych spotkaniach".

"Te wszystkie wnioski zostaną uwzględnione. Mój program nie ma barw politycznych. Trzeba wybrać dobrego gospodarza, który będzie służył mieszkańcom. Po 12 latach rządów Rafała Dutkiewicza Wrocław potrzebuje prezydenta, który naprawdę będzie rozwiązywał problemy, a nie tworzył miasto fajerwerków i gigantomanii" - mówiła Stachowiak-Różecka.

Kandydatka PiS za swój priorytet uznaje m.in. wprowadzenie bezpłatnej komunikacji zbiorowej, rozbudowę linii tramwajowych na peryferyjne osiedla, budowę nowych tras rowerowych. Zamiast dużej pływalni na potrzeby World Games'2017 proponuje budowy basenów przy szkołach, zatrudnianie trenerów osiedlowych i wprowadzenie cyklicznych zajęć wrocławskich artystów z uczniami.

Opowiada się również za szybszą i przeprowadzoną z większym rozmachem rewitalizacją komunalnych kamienic w śródmieściu Wrocławia.

Stachowiak-Różecka od dwóch kadencji jest radną miejską. Szefuje klubowi Prawa i Sprawiedliwości, była też wiceprzewodniczącą rady. Ma 41 lat, ukończyła resocjalizację na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie pracuje jako doradca finansowy.

O prezydenturę we Wrocławiu zamierzają też walczyć: obecny prezydent Rafał Dutkiewicz (popierany przez własny komitet i przez PO), działacze osiedlowi i przedsiębiorcy Waldemar Bednarz (popierany przez SLD, Unię Pracy, Partię Zieloni, PPS) i Robert Maurer (Kongres Nowej Prawicy), politolog Aldona Wiktorska-Święcka (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Robert Jarosław Bogusławski (KW "Solidarność Walcząca"), Robert Winnicki (Ruch Narodowy) informatyk Konrad Rychlewski (KWW Lewica) oraz Tomasz Owczarek, 27-letni księgowy i kandydat Wrocławskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. (PAP)