Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK poinformowała w środę, że wartość prac na odcinku Grybów - Kamionka Wielka szacowana jest na ponad 55 mln zł. Ponadto w pierwszym kwartale tego roku ogłoszony będzie przetarg za ponad 4 mln zł na modernizację wiaduktu w Nowym Sączu. Oba zadania w trybie "projektuj i buduj" planowane są w latach 2017 - 2018. Ich celem jest zwiększenie kolejowej dostępności atrakcyjnych turystycznie rejonów Beskidów.

Inwestycja poprawi jakość podróży i obsługę na peronach. Wzrośnie też poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Odnowione zostaną cztery wiadukty i 26 innych obiektów inżynieryjnych między Grybowem a Kamionką Wielką. Stacja Ptaszkowa i przystanek Mszalnica zyskają nowe perony, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawi się tam także lepsze oznakowane i oświetlenie oraz takie udogodnienia, jak wiaty czy ławki.

Na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym wpłynie przebudowa 22 przejazdów kolejowo-drogowych w m.in. Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej, Mszalnicy.

Szalacha przypomniała, że zaplanowane prace uzupełnią już wykonane projekty na linii Tarnów - Leluchów, których wartość wynosi około 100 mln zł. To min. modernizacje na odcinku Tarnów - Stróże za ponad 64 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, poprawa odcinka Grybów - Ptaszkowa za 5 mln zł i prace z dofinansowaniem unijnym: montaż 23 nowych rozjazdów za ponad 12 mln zł pomiędzy Stróżami a Muszyną i przebudowa 11 przejazdów między Tarnowem a Muszyną. (PAP)

Dowiedz się więcej z książki
Zamówienia publiczne na dostawy i usługi IT. Wybrane zagadnienia praktyczne
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł