W podkarpackim 33-osobowym sejmiku rządzi PiS, który ma 18 radnych, klub PSL liczy 9 osób, PO ma 5 radnych, jedna radna jest niezrzeszona.

Nowy przewodniczący po głosowaniu podziękował za poparcie. „Te głosy traktuję jako zobowiązanie, a te głosy, które nie były oddane na mnie traktuje jako zadanie do przekonania do mojej osoby. Mam nadzieję, że po pewnym czasie każdy radny będzie mógł powiedzieć o mnie, że to +nasz przewodniczący+” - podkreślił.

Cypryś do poniedziałku był szefem klubu radnych PiS w sejmiku. Przed sesją na posiedzeniu klubu zrezygnował z tej funkcji, nowym szefem klubu został Wojciech Zając.

Dotychczasowy przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz z PiS złożył rezygnację. Jak tłumaczył w trakcie poniedziałkowej sesji powodem tej decyzji było objęcie przez niego funkcji dyrektora oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie.

Dodał, że obie funkcje wiążą się z „ogromną ilością obowiązków”. „Dlatego nie sposób dobrze wywiązać się z tych obowiązków. Nie znoszę bylejakości, dlatego proszę nie dopatrywać się sensacji w mojej decyzji i proszę o uszanowanie mojego zdania i zrozumienie mojej sytuacji” - mówił Borcz.
Radni jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem jego rezygnacji. (PAP)