"Program z dnia na dzień się rozwija: przybywa rodzin, firm, które chętnie udzielają atrakcyjnych zniżek dla dużych rodzin. W Mikołajki wręczono kartę nr 3000, a w ciągu dwóch kolejnych miesięcy przybyło dwa tysiące uczestników programu" – podkreślił we wtorek prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Cały czas przyjmowane są kolejne oferty zniżek dla rodzin wielodzietnych. Obok instytucji publicznych, coraz więcej jest firm prywatnych, także spoza miasta - dodał.

W ramach programu ostatnio udostępniono zniżki m.in. na badania laboratoryjne, kursy językowe i usługi motoryzacyjne. W ciągu najbliższych dwóch tygodni można też wygrać walentynkowy prezent dla rodziców – posiadaczy Bydgoskich Kart Rodzinnych: kolację w restauracji bez dzieci, które w tym samym czasie będą spędzać czas pod opieką animatorów.

Siedem pierwszych kart w programie Bydgoska Rodzina 3 Plus wręczono pod koniec czerwca 2013 roku. Przysługująca uczestnikom programu Bydgoska Karta Rodzinna umożliwia skorzystanie ze zniżek m.in. w miejskich placówkach kultury, klubach sportowych, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek", na miejskich basenach i lodowisku.

Z danych magistratu wynika, że w Bydgoszczy jest ponad 3,6 tys. rodzin, które wychowują troje lub więcej dzieci. To podstawowy warunek udziału w programie wspierania rodzin wielodzietnych Bydgoska Rodzina 3 Plus.

Początkowo władze miasta planowały, że zniżki ograniczone będą do tańszego korzystania z basenów, teatru, galerii, muzeów i imprez sportowych organizowanych przez miasto. Na wniosek części radnych wprowadzono ostatnio także bezpłatne lub ulgowe przejazdy komunikacją miejską. (PAP)