Jak poinformowała PAP rzeczniczka gorzowskiego magistratu Ewa Sadowska-Cieślak, wypełnione ankiety będzie można umieścić w specjalnie oznakowanych skrzynkach w wyznaczonych miejscach do 10 maja, m.in. w budynkach urzędu miejskiego, przedszkolach, ADM-ach czy niektórych centrach handlowych.

Ankietę można także wypełnić elektronicznie, online na stronie internetowej miasta, w zakładce poświęconej Karcie Dużej Rodziny. Tam też można znaleźć katalog zniżek, do których uprawnia.

W Gorzowie Wlkp. dotychczas do programu przyłączyło się ponad 50 podmiotów, kierując konkretne ulgi do gorzowskich rodzin posiadających kartę, co umożliwiło im korzystanie z oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz sportowej.

„Jednocześnie ponownie zachęcamy wszystkie zainteresowane instytucje, przedsiębiorców, firmy oraz sklepy do włączenia się do programu, poprzez zaproponowanie ulg i zniżek. Zainteresowanie programem wśród rodzin 3+ jest widoczne – wydano już prawie 3000 kart - dla niemal 600 rodzin” - powiedziała Sadowska-Cieślak.

Samorząd Gorzowa Wlkp. wprowadził Kartę Dużej Rodziny na początku 2014 r. Uprawnia ona rodziny z minimum trójką dzieci do szeregu zniżek i ulg.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą mniej m.in. za korzystanie z biblioteki, będą mieli zniżki na koncerty i inne wydarzenia organizowane przez Miejskie Centrum Kultury czy też bezpłatny wstęp do Galerii BWA i Galerii Sztuki Najnowszej.

Ponadto uczestnicy programu mają uprawnienia do zniżek w filharmonii, muzeum, teatrze i Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym "Słowianka". Partnerami projektu jest także wiele prywatnych firm. (PAP)